wtorek, 30 wrzesień 2014 10:37

Jak przymierzać biustonosz? - poradnik

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Masz już stanik w odpowiednim rozmiarze? Nie? Sprawdź jak wybrać rozmiar biustonosza w naszym kalkulatorze rozmiarów.

KALKULATOR ROZMIARÓW BIUSTONOSZY

 Przymierzanie biustonosza - rady i porady

Jak przymierzać biustonosz?

Pamiętaj, że wygoda jest najważniejsza. Nawet jeśli dany stanik bardzo Ci się podoba, a nie spełnia poniższych kryteriów, dla Twojego dobra (i dobra twojego biustu) odłóż go. Na pewno znajdziesz inny, równie ładny, ale dobrze dopasowany.

 

 

  • Załóż stanik i zapnij go na najluźniejszą haftkę (jeśli go kupisz, będziesz mogła przedłużyć jego żywotność przez zwężanie zapięcia, gdy materiał się 'rozejdzie').
  • Sprawdź czy fiszbiny znajdują sie dokładnie pod piersią i na nią nie wchodzą, a ich końce z jednej strony skierowane są pod pachę, a na środku - na mostku - przylegają do ciała.
  • Wygarnij (ruchami masującymi) całe piersi spod pach i upewnij się, że cała ich objętość znajduje się w miseczce.
  • Popraw ramiączka tak, by lekko podnosiły piersi, ale jednocześniej nie wbijały się za mocno w ramiona. Ciężar biustu nie może opierać się na ramiączkach.
  • Sprawdź czy miseczki nie fałdują się i czy ładnie obejmują piersi.
  • Przy większym biuście, sprawdź czy piersi są uniesione i nie dotykają brzucha. Nie poprawiaj ramiączek, weź biustonosz o mniejszym obwodzie (pamiętając o zmianie rozmiaru miseczki - więcej info)
  • Skup się na obwodzie stanika - czy nie jest za mały? Biustonosz powinien mocno trzymać się pod biustem ale czy nie przeszkadza w oddychaniu?
  • Sprawdź czy zapięcie przylega do ciała. Przeprowadź szybki test - podskocz, schyl się, wypręż i obróć kilka razy - jeśli zapięcie biustonosza zmieni położenie - górna część bielizny jest źle dobrana...

 

Artykuły stron partnerskich

loading...

Skomentuj

Komentarz pojawi się po akceptacji moderatora (walczymy ze SPAMem ;) ).

© 2018 Wymiary Gwiazd. All Rights Reserved. Designed By Wymiary Gwiazd. Powered by Helix.